درباره مهرونیک

شركت مهندسي مهرونيك توان تبديل در سال 1381 رسماً فعاليت خود را در زمينه­‌ی طراحي و ساخت كوره­‌هاي ذوب و گرمايش القايي و با مشاركت فارغ­‌التحصيلان دانشگاه صنعتي اصفهان در مقاطع کارشناسی­‌ارشد و کارشناسی آغاز نمود. پيش از آن مؤسسين شركت بالغ بر 11 سال در زمينه­‌هاي مختلف الكترونيك قدرت، نظير اينورترهاي كنترل دور موتورهای DC و AC، شارژرهاي باتري ظرفيت بالا، UPS ها و انواع منابع تغذيه سوئيچينگ فعال بودند، كه در اساس بسيار شبيه به مدارات گرمايش القايي است.

شركت مهرونيك با مطالعه­‌ی محصولات موجود در بازار اعم از ساخت داخل يا خارج پي برد كه محصولات مرغوب و به روز شركت­‌هاي بين­‌المللي بزرگ و پيشتاز، به صورت نو و دست اول ناياب هستند و يا به صورت مستعمل و در شرايطي نامطلوب از پشتيباني و خدمات، مشغول به كارند.

همچنين اين مطالعات نشان داد كه بهترين تكنولوژي در بحث كوره‌­ها، همان تكنولوژي سري است كه نخستين بار توسط شركت اينداكتوترم آمريكا به كار گرفته شد. اين شركت نيز با سابقه‌­اي بيش از 60 سال و با دارا بودن بيش از 40 شركت در سراسر دنيا، قطب مسلط توليد و ساخت دستگاه­‌هاي ذوب و گرمايش القايي در پهنه‌­اي وسيع از مصارف و كاربردها است. از اين رو نيت و مزيت شركت مهرونيك در كسب و كار و ورود به بازار توليدكنندگان كوره­‌هاي القایي، “ساخت و توليد كوره‌­ها و گرمكن­‌هاي القايي جديد و به­‌روز، با رويكرد طراحي و توليد بر اساس شناخت تكنولوژي و مهندسي شركت اينداكتوترم” است.